بلاگ

بررسی خبر های ترکیه

درباره منطقه دریای اژه

درباره منطقه دریای اژه

درباره منطقه دریای اژه

منطقه دریای اژه ترکیه یکی از هفت منطقه جغرافیایی ترکیه است. این منطقه زیبا و آرام که پر از مناظر زیبا و فرهنگی غنی است، یکی از پر بازدید ترین مناطق ترکیه است که جاذبه های بسیاری دارد. اگر می خواهید از مکانی دیدن کنید که چیز خاصی برای ارائه به شما دارد، منطقه دریای اژه مکان مناسبی برای شماست. اگر برای اولین بار به این کشور سفر می کنید، اینجا مکانی عالی برای تعطیلات است.

آب و هوا در منطقه دریای اژه

آب و هوای منطقه دریای اژه مشابه آب و هوای مدیترانه است. تفاوت در ماهیت زمین و منظره دریا نهفته است. رشته‌کوه‌ها در دریا فرو می‌روند و باعث می‌شوند چشم‌انداز و سواحل متفاوت باشند. به این ترتیب، خط ساحلی با خلیج ها پر شده است. جزایر دریای اژه توسط کوه ها احاطه شده اند و مکانی عالی برای استراحت هستند. این جزایر همچنین مکان بسیار خوبی برای بازدید هستند، زیرا آنها یک مقصد محبوب در بین مسافران اروپایی هستند.

با وجود شباهت به دریای مدیترانه، منطقه اژه دارای آب و هوای مدیترانه ای است. زمستان ها گرم و خشک و تابستان ها گرم و آفتابی است. منطقه داخلی معتدل تر است و زمستان های معتدل و تابستان های گرم و خشک دارد. زمین های کشاورزی غنی منطقه اژه نیمی از زمین های کشاورزی غنی ترکیه را در خود جای داده است. محصولات کشت شده در اینجا شامل مرکبات، بادام و زیتون است. تنباکو نیز در مناطق خاصی کشت می شود.

چرا باید به منطقه اژه بروید

چه برای تجارت یا تفریح سفر کنید، منطقه دریای اژه ترکیه یک مقصد محبوب برای گردشگران است. این منطقه دارای تعدادی از بناهای تاریخی و مناظر طبیعی زیبا است. علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ ممکن است به تمدن ها و آثار باستانی که در این منطقه به چشم می خورد علاقه مند شوند. Aegean مکان مناسبی برای تعطیلات با خانواده و دوستانتان است.

آب و هوای منطقه دریای اژه در تمام طول سال بسیار معتدل و مطلوب است. آب و هوای معتدل آن به این معنی است که نیاز چندانی به لباس های زمستانی وجود ندارد. همچنین می توانید مکان های زیادی را برای گشت و گذار در منطقه پیدا کنید. تقریباً هر روستای دریای اژه یک ساحل دارد! آب و هوا در تمام طول سال دلپذیر است. در واقع در بیشتر فصول سال هوا گرم و آفتابی است. آب و هوای این منطقه معتدل است، بنابراین می توانید از ورزش های آبی لذت ببرید، آفتاب بگیرید و در آرامش به گشت و گذار در حومه شهر بپردازید.

کارهایی که باید در منطقه دریای اژه انجام دهید

منطقه دریای اژه میزبان خلیج ها و خلیج های متعددی است. قایقرانان از عبور و گشت زدن در آبراه های منطقه لذت خواهند برد. علاوه بر سواحل و کوه ها، منطقه دریای اژه محل برگزاری جشنواره ها و جشن های مختلف نیز می باشد. فقط نگاهی به برنامه برپایی این جشنواره ها در منطقه دریای اژه بیندازید و برای تعطیلات بعدی خود را در این شهر ساحلی خیره کننده برنامه ریزی کنید.

دریای اژه در شرق مدیترانه واقع شده است. این منطقه دارای آب و هوای معتدل است، اما در عین حال مکانی است که می توانید گرما و زیبایی خورشید را در آن تجربه کنید. آب دریای اژه تحت تأثیر دمای دریای سیاه است، بنابراین قبل از رفتن باید پیش بینی آب و هوا در این منطقه را بررسی کنید. این یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دریای مدیترانه است. شما می توانید سواحل و هتل های بسیار شیک و زیبایی را در سراسر دریای اژه پیدا کنید.

اطلاعات بیشتر درباره مکان

دریای اژه بخشی از حوزه مدیترانه شرقی است و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. خط ساحلی این منطقه با کوه ها هم مرز است و با تعداد زیادی جزیره مشخص می شود. در واقع دریای اژه بیش از صد جزیره مختلف دارد. برخی از آنها بزرگتر از بقیه هستند و برخی از آنها حتی کاملاً غیرقابل دسترسی هستند.

دریای اژه تنگه ای بین سرزمین اصلی یونان و جزیره اوبوئا است. جزر و مد در این منطقه تحت تأثیر آب های شرق مدیترانه است. آب دریای اژه بسیار سرد است و موج های دریایی شدیدی در سراسر منطقه وجود دارد. اگر برای آنها آماده نباشید، این جریان های آبی می توانند برای شما بسیار خطرناک باشند. با رعایت قوانین دریای اژه می توان از خطر جلوگیری کنید.

برچسب : اژه دریا , منطقه اژه ترکیه , آب و هوای اژه