بلاگ

بررسی خبر های ترکیه

درباره آلانیا

درباره آلانیا

درباره آلانیا

اگر هرگز به ترکیه نرفته اید، ممکن است با آلانیا آشنا نباشید. این شهر تفریحی در سواحل مرکزی مدیترانه، Riviera ترکیه است. سواحل این شهر توسط هتل ها و صندلی های مخصوص حمام آفتاب شناخته می شوند. حتی می توانید در همان ساحلی که ملکه مصر در آن حمام می کرد، ساحل کلئوپاترا شنا کنید. همچنین می‌توانید قلعه آلانیا، قلعه غول‌پیکر دوران سلجوقی و موزه روباز، در کنار ویلاهای عثمانی با کاشی‌های قرمز را کاوش کنید. برج سرخ شهر نمادی از تاریخ شهر آلانیا می باشد.

این شهر دارای تاریخ غنی و فرهنگ جالبی است. گذشته از مکان‌های تاریخی مانند قلعه، آلانیا به خاطر سواحل زیبا، دهکده‌های زیبا و فضاهای سبزش مشهور است. همچنین می توانید از غار و رودخانه در دره دیم دیدن کنید که در بین گردشگران بسیار محبوب هستند. تفریحات شبانه شهر گزینه های زیادی برای یک شب سرگرم کننده با خانواده دارد.

جاذبه گردشگری محبوب در آلانیا

  • برج سرخ

یکی از جاذبه های گردشگری محبوب در آلانیا برج قرمز است که برای محافظت از کشتی سازی قدیمی و قلعه آلانیا ساخته شده است. این برج برای قرن ها نماد شهر بوده است و بازدیدکنندگان می توانند آن را از بالای برج سرخ ببینند. این موزه که در سال 2012 بازسازی شد، حاوی آثار باستانی بسیاری از گذشته است، از جمله مجسمه برنزی هرکول متعلق به قرن دوم.

  • رودخانه Dim Çayı

این شهر به خاطر درختان مرکباتش نیز معروف است و می توانید از بازارهای محلی مقداری پرتقال و لیموی تازه بخرید. اگر از طرفداران دریا و کوه هستید، می توانید در امتداد رودخانه dimcayi که از میان دره احاطه شده توسط صخره ها می گذرد، قدم بزنید. سفر به کشتی سازی یکی از بهترین کارهایی است که می توان در آلانیا انجام داد. اما حتما از قبل رزرو کنید تا از شلوغی روزهای یکشنبه جلوگیری کنید.

  • حمام ترکی

در سفر خود به آلانیا می توانید حمام ترکی را تجربه کنید. این یک فعالیت سنتی در شهر است و منحصر به منطقه است. این سنتی است که در رومیان سرچشمه گرفته و بعداً توسط ترکان عثمانی پذیرفته شد. این حمام سنتی یک راه لذت بخش برای تمیز کردن خود و آرامش است. در آفتاب سواحل آلانیا غرق شوید و از مناظر لذت ببرید. این شهر ساحلی مکانی فوق العاده برای سفر به تعطیلات خانوادگی است.

  • قلعه آلانیا

این شهر محل استقرار قلعه آلانیا، یک سازه دفاعی قرون وسطایی است. این شهر یک مقصد توریستی محبوب است، زیرا قلعه یک جاذبه بصری زیبا برای خط ساحلی ایجاد می کند. یکی دیگر از مکان های عالی برای بازدید T.C است. Alanya Kaymakamligi، که یک نقطه عطف مهم در شهر است. این پارک آبی بزرگترین پارک آبی در اروپا است.

صنعت آلانیا

این منطقه یک مقصد محبوب برای گردشگران است. این شهر نه درصد از صنعت گردشگری کشور و 30 درصد از خرید املاک توسط اتباع خارجی را به خود اختصاص داده است. از سال 1958، گردشگری به یک صنعت بزرگ در این شهر تبدیل شده است و جمعیت آن نیز به طرز چشمگیری افزایش یافته است. این شهر همچنین میزبان چندین جشنواره فرهنگی و رویدادهای ورزشی در هوای گرم است.

برچسب : آلانیا کجاست؟ , خرید ویلا در آلانیا , خرید ملک در آلانیا , جاذبه گردشگری در آلانیا